Forum

Ile podzespołów wymieniłeś w swoim komputerze od czasu zakupu?...

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Komentarze > Ankiety > Ile podzespołów wymieniłeś w swoim komputerze od czasu zakupu?...

Komentarze do ankiety nr 54
Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 9 z 9
AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 26 kwietnia 2009, 09:44:59
« Opcje

Na początku standardowo do 512 MB pamięci dołożyłem drugie tyle.
Potem nowa nagrywarka DVD (stara poszła do drugiego kompa).
Gdzieś po drodze zmianie uległy wiatraki i radiator CPU.
Później był nowy zasilacz (dochodzenie do świadomości posiadania złego trochę trwało).
Następnie - jeśli dobrze pamiętam - była nowa karta grafiki.
Później, siłą rzeczy, wymianie musiała ulec płyta główna (ach te kondensatory).
Następnie nowy procesor (znaczy z drugiej ręki).
Na koniec nowy twardy dysk dołączył do obecnego.
Uwieńczeniem była nowa obudowa :-)

Łatwiej chyba wymienić, co z pierwowzoru pozostało:
- DVD-ROM (od LG)
- Tuner TV
- Karta dźwiękowa (Audigy)
- HDD (Barracuda IV)
- Stacja dyskietek :-)
- System operacyjny!!! Tak, tak! Mimo tylu wymian wciąż ta sama instalacja XP od samego początku!

Z peryferiów czasów nie doczekały się drukarka, klawiatura, mysz, monitor; doszły router i UPS, ocalał wyłącznie skaner i głośniki (Creative 4.1)

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 26 kwietnia 2009, 09:45:00

Zarejestrowany, zwieszony Mariusz_1004 Mężczyzna Kopiuj nick (93.105.113.*) |  
Wypowiedź dodana: 26 kwietnia 2009, 10:21:19
« Opcje

Dużo łatwiej jest powiedzieć co zostało
Została tylko stacja dyskietek z jej taśmą.
Poza nią zmieniło się wszystko ;-) nawet kilkakrotnie

Zarejestrowany, zwieszony kamassss Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.232.*) |  
Wypowiedź dodana: 26 kwietnia 2009, 14:17:54 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 26 kwietnia 2009, 14:18:18 po raz 1-wszy przez: kamassss
« Opcje

Dołożyłem 1GB ramu, wymieniłem płyte główną i nagrywarke. I chyba znowu bede musiał wymienic płyte, ale mam nadzieje, ze "tylko" proc sie sfajczył :-/ Jeśli poszła płyta, to kupuje cos pod 775

Zarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (89.74.219.*) |  
Wypowiedź dodana: 26 kwietnia 2009, 22:05:44
« Opcje

Zmieniłem grafikę, dysk, klawiaturę i mysz. Dodałem tylko 1gb ramu (swap w końcu nie potrzebny) i sieciówkę, bo zintegrowana burzy nie wytrzymała.

Zarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 27 kwietnia 2009, 18:58:16
« Opcje

Dodane 2GB ramu
Potem jeden 640GB dysk Samsunga
potem drugi...
druga nagrywarka DVD na SATA
Wiatrak nawiewowy
Powoli dojrzewam do wymiany zasiłki bo coś czuje że się Watty kończą :-D

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany, zwieszony De_sant Kopiuj nick (91.15.185.*) |  
Wypowiedź dodana: 28 kwietnia 2009, 23:07:23
« Opcje

Do najnowszego peceta zaimportowalem stara karte muzyczna
SB Audigy 2ZS Platinum pro
oraz nagrywarke dvd - kupilem ja 2 tygodnie przed tym jak stary komp padl. (spalil sie proc)

Do notebooka dokupilem karte pamieci SDHC i Pendraka (8GB mini) - zaimportowalem stara mysz :-)
w 2008 roku wymienilem paraktycznie caly sprzet - stare skanery drukarka dyski twarde kable obudowy monitory plyty glowne itd - wszystko wywalilem (dyski chlodzenie wodne 2GB RAMu Corsair i obudowe oddalem znajomemu) reszta wyladowala na zlomie - od 1991-1993? za duzo sie nazbieralo.

Zarejestrowany, zwieszony tmz Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 kwietnia 2009, 11:45:09 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 kwietnia 2009, 11:57:04 po raz 2-gi przez: tmz
« Opcje

2 razy wymieniłem praktycznie całego kompa (prócz obudowy i monitora) :p

Czyli jakby nie patrzeć,teraz mam trzecią maszynę...
W ciągu 8 lat :-/
1 - AMD 1700+ 512mb SDram Seagate 80GB niezawodna płyta ECS K7S5A i GeForce 2 mx400 60mb którego zastąpił w tej konfiguracji ATI 9550 - ale wymiatałem wtedy na osiedlu takim sprzętem :-D
2 - AMD 3000+ 64, 512 DDRram później doszła druga kość 512 DDRram, Gigabyte k8vt800, dysk Samsunga 500gb nagrywarka DVD liteon`a, garta graficzna ATI 9550 128mb po jakimś czasie zmieniona na GF 7600GS (AGP)
3 - 2 miesiące temu .: C2D E8400 3.0, 4Gb DDR2 w DUAL CHANNEL :-P, GF 9800GT 512mb i płyta gigabyte już nawet nie pamiętam jaka a sprawdzac mi się nie chce :p W każdym bądź razie obsługuje 8GB ;p

Jak widać wydałem fortune w 8 lat :-/
Damn`t czemu z kompem nie jest tak jak z tv - kupujesz raz na 15 lat i nie martwisz się o to,że jakiegoś kanału nie obejrzysz... ;-)

Zarejestrowany, zwieszony abigaill Kopiuj nick (80.50.235.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 kwietnia 2009, 19:58:34 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 kwietnia 2009, 20:00:04 po raz 1-wszy przez: abigaill
« Opcje

czemu z kompem nie jest tak jak z tv - kupujesz raz na 15 lat i nie martwisz się o to,że jakiegoś kanału nie obejrzysz... ;-)

pierwszy pc służył mi 8 lat, jedyne co mi przeszkadzało to kiepski monitor. nadal pracuje, więc wszystko zależy od podejścia i do czego pc się wykorzystuje.
rok temu postawiłem praktycznie nową stację, też pewnie służyła by mi latami gdyby nie okazja kupna laptopa w bardzo korzystnej cenie, więc nowy pc został przekazany synowi.

jedynie co padało to myszki, cd-romy, wszystko inne co padło udało się naprawić.
oczywiście dokładałem cegiełki, ale to przecież nie jest wymiana podzespołów

Zarejestrowany, zwieszony tmz Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 30 kwietnia 2009, 03:01:59
« Opcje

[quote=tmz;url=forum.dzyszla.pl/topic568-1.html#p18354]wszystko zależy od podejścia i do czego pc się wykorzystuje.

Wielkich wymagań nie mam - obróbka fotografii i od czasu do czasu jakaś gra...

Fakt, że przy drugiej wymianie PC dałem ciała, bo mogłem odrazu brać płytę nie na AGP a na PCI-e, zwłaszcza, że już wtedy AGP to był "przeżytek", a tak wpakowałem się w płytę AGP i z obsługą DDRram do której kość kingston 1GB wyniosła mnie drożej niż kingston 2GB DDR2 do obecnej konfiguracji..
O wiele drożej...
Zdarza się..
Teraz mam spokój (mam taką nadzieję) na 3-4 lata.
Photoshop wreszcie działa jak powinien, a i gry mozna odpalić na HIGH bez "obcinania" czegokolwiek ;-)

Z myszkami nauczyłem sięjednego - mysz za ~30zł to nie mysz..
Ponad rok lece na X7 i wszystko jest tak jak powinno być, mysz się nie gubi akceleracja wsteczna znikoma itd...
To samo się tyczy klawiatur...
Zdycha to tak szybko a do tego jest tak marnie wykonane, że lepiej zapłacić więcej i mieć spokój...
Pamiętam moją pierwsza bezprzewodową klawkę - pociągneła dobre 4 lata aż w końcu "umrzyła" od nadmiaru cocacoli :-/
Każda inna klawiatura jaką kupowałem do ~40zł - po 3-4 m-c nadawała się do śmieci i nie potrzebabyło do tego żadnych napoi...
Albo sie rozlatywały albo przestawały po prostu działać same z siebie... od 2 lat mam znów jedną z droższych klawiatur i zero problemów :-)
No może spacja czasem nawala - musiałbym gumki jakoś podreperować..

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek