Forum

Przeglądarka Opera 9.x

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Porady > Oprogramowanie, systemy operacyjne > Przeglądarka Opera 9.x

Problemy i błędy w przeglądarce Opera
Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 11 z 11
 Zarejestrowany, zwieszony tmz Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 października 2008, 23:01:48 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 października 2008, 23:03:30 po raz 2-gi przez: tmz
« Opcje

Wiem wiem... starałem sie nie wchodzić tu i niepsuć nikomu humoru...
Jednakże nie mam gdzie... Tzn mam ale min na FIDG wchodzę jedynie po to by się pośmiać za dnia/poprawić humor przed snem.. a na F PCFormat poziom "ekspertów" pozostawia wiele do zyczenia ;-)
Ale koniec pikolenia o pierdołach...

Pamiętacie jak narzekałem xm-cy temu na operę prawda ?
Coś gnije i nie mam pojęcia gdzie i co..

Nie ma znaczenia, czy mam otwarte 2, 10, 200 zakładek, nie ma znaczenia czy mam obciążony system przez soft do obróbki foto/tv/gry/cokolwiek innego - Opera od wersji 9.25 po prostu mi się "wiesza".

Otwieram zakładki z YouTube - zżera mi momentalnie 99%CPU, otwieram strone we flash - 99%CPU, otwieram forum (nie zawsze i nie na każdym nie mniej jednak...) 99%CPU.
1 zakładka, 2 zakładki - ok.
3 zakładki i wyżej - 99% CPU zżarte...

Teoretycznie można powiedzieć, że albo cache w przeglądarce za mały albo inne ustawienia w tym pewnie flash...
Ale nie..
Pamięć podręczna RAM ustawiona jest na "automatycznie" i to jedyne miejsce gdzie pozwalam przeglądarce samej decydowac, pamieć podręczna na dysku to 20 mb.
Ustawienia opery mam "default"`owe - takie jak przy instalacji (poza tymi powyżej). Nigdy z operą nie było problemów aż do ost. 3-4 m-cy.
Niezależnie od wersji długo się włącza (pusta karta/strona szybkiego wybierania, która ma odświeżanie wyłączone [nawet do ok 10 sek po uruchomieniu jej ze skrótu]),Problem z wieszaniem już opisałem.
Myślałem, że to flash ale nie.
Opera po wyczyszczonej historii, z pełną historią, z ciasteczkami i bez ciasteczek - cały czas utrudnia mi przeglądanie stron.
Trwa to 5, 10, 15 max 40sek. po czym wraca do porządku dziennego czyli zuzycia CPU na poziomie 2-5%

Nie ma też znaczenia czy są wniej dodatkowe widgety/skórki czy też nie.
Odinstalowanie i instalacja na nowo ( a nie jedynie "nakladka" też nic nie pomaga...
Ma ktos pomysł na to jak zwalczyć ten problem.. ?
Może za duzo linków w "ulubionych" ma na to wpływ?

(instalacja innej przeglądarki nie wchodzi w grę.. Choć mam FF3 i ten też się dosyć długo otwiera.. ale nie wiesza :-/ )

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 31 października 2008, 23:01:49

Gość tmz Kopiuj nick (89.151.30.*)
Wypowiedź dodana: 1 listopada 2008, 16:40:53
« Opcje

Dodam jeszcze, że to nie regóła, że przy 3 zakładkach się zawiesi..
Bywa i tak, że spokojnie mogę mieć otwarte XX zakładek i będzie ok a przy otwartej jednej czy 2 coś ją "przymuli" ;/

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (87.207.101.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 listopada 2008, 23:03:06
« Opcje

To nie wygląda na cache, ale jakby program/proces nadawał sobie bardzo wysoki priorytet. Masę pamięci zajmuje, może przy otwarciu którejś tam zakładki przerzuca część danych do pliku wymiany?

dewizę mieć: w straconej trzeba walczyć sprawie
marzeniem żyć, tak przecież najciekawiej
potężnym strach dać, maluczkim dawać pokrzepienie
wciąż naprzód iść i nie mieć czasu na zmęczenie
wyszczerbić miecz, lecz czyste mieć sumienie

Wypowiedź dodana: 2 listopada 2008, 01:17:41
« Opcje

Mógłbyś dać namiar na to gdzie to sprawdzić i ewentualnie jak poustawiać ?

Z jedna kartą opera zajmuje mi 75mb pamięci więc chyba w normie...

Zarejestrowany, zwieszony AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.71.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 listopada 2008, 17:15:34
« Opcje

Zainstaluj sobie Process Explorer z pakietu Sysinternals Suite - w tym zamienniku systemowego menedzęra zadań będziesz miał oddzialenie wykazaną każdą otwartą stronę / kartę Opery i wtedy zidentyfikujesz która tak ci zżera zasoby - a raczej poprzez któraś jakiś progaram kanibal uzurpuje sobie prawo do przeciążenia systemu.

A niezależnie od tego, zauważ łaskawie, ze nie po to producenci softu wypuszczają nowe, poprawione wersje swoich produktów by użerać się z bugami dawno poprawionymi w nowych wersjach.
Obeznie opera chodzi od kilku dni na wersji 9.62 - mże byś tak dokonał upraeadu?

Wypowiedź dodana: 2 listopada 2008, 19:41:13
« Opcje

Alvin - ale zauważ, że nigdzi enie napisałem, że posiadam starą wersję opery.
Każdą poprawkę instaluje a obecnie lecję na 9.61 i problemy cały czas istnieją..
Myślałem, że może przez to iż jedynie aktualizuję, mogło się coś pomieszac...
Więc odinstalowałem opere, poczyściłem rejestry itd zainstalowałem nową wersję i dalej problemy były.

Dlatego mnie to powoli denerwuje...

a program który poleciłeś zaraz zaisntaluje :piwo:

Zarejestrowany, zwieszony AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.71.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 listopada 2008, 20:59:07
« Opcje

Źle zrozumiałem zapis w poście inicjującym wątek.
Ja również mam czasami takie przywiechy ale to zawsze jest wina aktualnie otwieranej strony - poprzez PE ustalam - precyzuję która to [gdy jednocześnie nieraz otwiera mi się kilka] wyłączam jej proces i po problemie :-)

Wypowiedź dodana: 2 listopada 2008, 21:10:49
« Opcje

Ok zobaczymy jak to będzie w moim przypadku...
Z tego co zauważyłem to przy uruchumieniu opery z czystą kartą na ok 30 sek zabiera do 80% CPU alenic się nie pojawia dodatkowo...

I te "zwisy" bywają an róznych stronach, nawet na takich które nigdy wcześniej nie powodowały problemów jak chociażby DevaintArt (który nie wiedzieć czemu sam w sobie jest zamulaczem :-/ )

Wypowiedź dodana: 3 listopada 2008, 14:29:25 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 listopada 2008, 14:30:02 po raz 1-wszy przez: tmz
« Opcje

Może ktoś mi podac jakiś polski "tutorial" do tego process explorer`a ?? przeszukałem wszlekie możliwe zasoby wraz z FrazPC...
Bo ni cholery tego urządzenia nie kapuję...
Bo z niego wynika że to opera sama siebie zamula... Co jak dla mnie jest kuriozalne...

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 listopada 2008, 17:01:17
« Opcje
Wypowiedź dodana: 4 listopada 2008, 00:08:11
« Opcje

Dzięki repylek.

Zobaczymy co to mi zraportuje :-)
Mam tylko nadzieje, że ten program nie będzie za crash uznawać jedynie błędu, który zamknie mi automatycznie aplikację bo w przypadku "zawiasów" ani razu opera nie wywaliła mi błędu .exe

Kończę udzielanie się na forum do czasu aż pojawi się jakiś raport z programu ;-)

dzięki za pomoc :piwo:

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek