Forum

wybór słuchawek do odtwarzacza przenośnego

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek zamknięty Forum > Pogaduchy > wybór słuchawek do odtwarzacza przenośnego

Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 7 z 7
 Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.65.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 17:47:33
« Opcje

Piszę tu, bo sprzęt dotyczy tylko kompów.

Chcę kupić nowe słuchawki do odtwarzacza, w tej chwili posiadam iRiver s10. Słuchawki powinny być raczej nauszne, z uwagi na to, że "pchełki" zawsze wypadają mi z lewej małżowiny :-P , natomiast nie jestem przekonany co do dokanałówek, dziwnie byłoby wpychać coś sobie do środka. :-P Jaką muzykę słucham na moim profilu last.fm. Cena to ok. 100zł, choć jeśli przedstawione byłyby istotne argumenty za, mógłbym wydać do 150zł, ale to maksimum i wolałbym tego uniknąć. Skupiłem się na AKG i Sennheiserze, w tej chwili biorę pod uwagę:
Sennheiser HD 202
Sennheiser PMX 60
Sennheiser HD 201 Gaming
Sennheiser HD 457
AKG K 26 P
AKG K 24 P
AKG K 412 P
Pewnie i tak trzeba będzie ostatecznie pójść do sklepu i odsłuchać na miejscu, ale może jakieś teraz wstępne wskazówki? Z góry dzięki.

dewizę mieć: w straconej trzeba walczyć sprawie
marzeniem żyć, tak przecież najciekawiej
potężnym strach dać, maluczkim dawać pokrzepienie
wciąż naprzód iść i nie mieć czasu na zmęczenie
wyszczerbić miecz, lecz czyste mieć sumienie

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 17:47:34

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.111.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 20:08:13
« Opcje

Jesli chodzisz z odtwarzaczem po ulicy, to moze lepiej bedzie wybrac półotwarte słuchawki, aby słyszeć trochę z tego, co się dzieje dookoła.

Kiedys po dlugich poszukiwaniach w internecie słuchawek na prezent dla koleżanki stwierdzilem, ze najlepsze będą HD201 lub K26P. W koncu kupilismy jej Sennheisera. Są faktycznie dobre, ale z drugiej strony nie słyszę ogromnej różnicy, jakiej się spodiewałem, miedzy nimi a jakimiś Sony za 70zl, które moj tata kupił sobie kilka lat temu bez zaglądanie do sieci, ani nie korzystajac z niczyjej opinii. Chociaż, mimo dobrego traktowania, niedawno jedna słuchawka przestała po prostu grać ;-)

Oczywiscie jesli nie masz w miare znośnego equalizera, to i tak jedynym wyjsciem bedzie posluchac osobiscie. Np. HD202 mają większy bas niz HD201. A moim zdaniem HD201 tego to na pewno nie brakuje.

Z wielu opinii i jakichś testów pasma przenoszenia, których niestety nie mogę teraz znaleźć (m.in. dlatego, bo google mi zabronił :-P), wiem że AKG K26P mają najlepsze wyniki w wysokich tonach. To wydaje mi sie zdecydowanie wazniejsze dla Trains, które można posłuchać w Twoim profilu na 1. miejscu :-D

Duszołap

AvatarZarejestrowany, zwieszony Raistlin Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.163.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 21:49:18
« Opcje

Zdecydowanie polecam odsłuch. Akg na pewno będą grały inaczej niż sennheisery, co nie znaczy, że lepiej. Warto porównać samemu :-)

Athlon 64 X2 EE 3600 // MSI K9AGM2// 2*1024mb PC-800 Patriot CL5// Samsung 160gb //Chieftec GPS-400AA-101A

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.186.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 grudnia 2007, 23:27:25
« Opcje

Jesli nie dokanalowki - to moze uniwersalnie - koss porta pro?

SYGNATURA ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.74.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 grudnia 2007, 16:49:18
« Opcje

Jutro przejdę się do gdańskiego salonu mp3store i posłucham, miejmy nadzieję wielu słuchawek. :> Choć teraz mnie bierze obawa, czy właściwie odczuję różnicę, a pchły można ubrać w futerko i nie jest źle. Z drugiej strony dają dwa lata gwarancji, a na mikołajki można by sobie coś fajnego sprawić.
Ach, decyzje, decyzje. ;-)

Zarejestrowany, zwieszony Currtis Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 grudnia 2007, 21:15:29
« Opcje

Myślałeś o Sennheiserach PX100? Jakość dźwięku powaliła mnie na kolana, Porty, które już miałem zamawiać, odpadły w przedbiegu. Ewentualnie mógłbyś poszukać bliźniaczych PMX100, różnica jedynie w pałąku, IMO ten w PMXach wygodniejszy.

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.133.*) |  
Wypowiedź dodana: 6 grudnia 2007, 18:30:39
« Opcje

Wróciłem ze sklepu zaopatrzony w AKG k412p. Są wygodne, grają ładnie. Bas może nie tak mocny jak w słuchawkach zamkniętych, ale bije na głowę każde pchełki. Wybór był kompromisem między ceną a jakością. :-P Może następnym razem skuszę się na coś bardziej ekstra? ;-) Dzięki wszystkim za rady.

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek