Forum

IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Pogaduchy > IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

Czy IDG schodzi na psy? Tu możesz się wypowiedzieć o sytuacji na Forum IDG, poziomie artykułów oraz polityce administracyjnej Wydawnictwa IDG
Idź do strony:« Poprzednia12345...84858687888990919293...112113114115116Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 2 176 - 2 200 z 2 890
 Zarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.157.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 11:56:00
« Opcje

Pokaż mi, gdzie tu jest podany adres e-mail. Przeczytaj uważnie post Sebastiana - on nie pyta o możliwość kontaktu, tylko o adres, by wysłany mail został zachowany na jego koncie.

GnoM

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 11:56:01

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 11:58:30
« Opcje

Gnomie, a cheerfulgirl@go2.pl to co to jest? wzrost?

Zarejestrowany, zwieszony BABELEC Mężczyzna Kopiuj nick (83.13.13.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 11:59:32
« Opcje

Co za problem wysłać PW i zrobić kopię strony czy screena?

Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 12:04:01 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 października 2007, 12:05:00 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

Quad> Komunikator Tlen.

Babi Ale dlaczego chcesz narzucać Sebastianowi sposób korespondencji? Szukał, nie znalazł, zapytał, dostał odpowiedź, napisał i po ptokach.

*** Dodano o 12:05:00: *** (Autoscalanie)

Acha, rozumiem. Pod ten tlenowy adres można normalnie napisać maila.

GnoM

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 12:21:34
« Opcje

Tak Gnomie. To normalny adres mailowy. W komunikatorze tlen, to adres mailowy jest loginem. :-)

Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 12:37:13 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 października 2007, 12:38:01 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

Jasne, ale ten akurat adres po pierwsze nie daje pewności, że mail zostanie odebrany (może go wykorzystywać tylko do komunikatora), poza tym skoro sprawa dotyczy rezygnacji z usług idg, to przecież nie może być wysłana na adres prywatny. Znając ten tlenowy adres też bym pytał o oficjalny.

GnoM

Zarejestrowany, zwieszony AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.31.214.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 13:37:26
« Opcje

Cytat:

Drogie dzieci
A teraz niech Józio, Zuzia, kasia czy kto tam powie mi - Co poeta miał na myśli gdy pisał ten swój wiersz 3 wieki temu...

Taki jest mniej więcej poziom przekazu informacyjnego ze strony fidg

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.101.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 13:38:03
« Opcje

(...)
Wiecie co to juz przegiecie, co tu czasami wypisujecie.
Wystarczy wejsc w profil Stylance a tam wszystkie kontakty poczawszy od numery gg, poprzez dwa maile, a skonczywszy na PW sa jak na dloni. A wy piszecie ze nie ma zadnego kontaktu.
Nawet nie wiem jak to komentowac

Quad, to może też z łaski swojej wytłumaczysz ciemnemu ludowi co oznacza "kontakt elektoroniczny"? Bo w zasadzie mogłem tą rezygnację wysłać na dyskietce pocztą. :-D Brak precyzji sformułowania...

dewizę mieć: w straconej trzeba walczyć sprawie
marzeniem żyć, tak przecież najciekawiej
potężnym strach dać, maluczkim dawać pokrzepienie
wciąż naprzód iść i nie mieć czasu na zmęczenie
wyszczerbić miecz, lecz czyste mieć sumienie

Zarejestrowany, zwieszony AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.31.214.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 13:52:41 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 października 2007, 13:56:18 po raz 1-wszy przez: AlvinR
« Opcje

nie czepiaj się quadro o literówki :-[

Przecież to jest zastrzeżone dla niego na wyłączność - :-D

*** Dodano o 13:56:18: *** (Autoscalanie)

No i ... jak ocenicie merytorycznie komentarz o treści

Cytat:

Bardzo inteligentna rada.
Tylko totalny baran mógłby poradzić coś takiego.
DNO!!!

do materiału - porady umieszczonej na stronie PCWK ?

Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 14:10:54
« Opcje

Babi Ale dlaczego chcesz narzucać Sebastianowi sposób korespondencji? Szukał, nie znalazł, zapytał, dostał odpowiedź, napisał i po ptokach.

Chcę narzucić? :-| :-| :-|
Czy ja mu kazałem tak zrobić, czy podałem jeden ze sposobów?

Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 14:25:56
« Opcje

Ale sprawa już dawno załatwiona :-| :-(

Ech...

GnoM

Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 15:11:38
« Opcje

Jak załatwiona to po co w ogóle odnosiłeś się w takim tonie do mojegop posta? :-| :-(

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.101.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 15:26:32
« Opcje

Oj no, Panowie, po :piwo: , tradycyjne, staropolskie "mordo ty moja!" i koniec sprawy. :-)

dewizę mieć: w straconej trzeba walczyć sprawie
marzeniem żyć, tak przecież najciekawiej
potężnym strach dać, maluczkim dawać pokrzepienie
wciąż naprzód iść i nie mieć czasu na zmęczenie
wyszczerbić miecz, lecz czyste mieć sumienie

Wypowiedź dodana: 5 października 2007, 17:09:22
« Opcje

Bo wydawało mi się, że chodziło Ci o to, jak Seba powinien był to załatwić :-D

Zwykłe nie porozumienie :piwo:

GnoM

Zarejestrowany, zwieszony AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.31.222.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 13:04:23 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 października 2007, 13:05:12 po raz 1-wszy przez: AlvinR
« Opcje

Uwag jeszcze kilka pod adresem tego, co oszołomstwo spod znaku Avrooka raczyło nazwać „Regulaminem” zaś lekturę poniższego tekstu oraz przynajmniej próbę jego zrozumienia polecam w szczególności „cichym czytaczom” niniejszego wątku oraz bezkrytycznym apologetom Avrooka & Co w osobach Quadro i jemu podobnych.

Tak się jakoś dziwnie składa, że jednym z podstawowych zarzutów stawianych w okresie przełomu lat 1989 – 1990 odchodzącemu w niebyt PeeReLowi było coś, co uczeni w sztuce słowa określali mianem woluntaryzmu prawniczego oraz (równolegle) mianem prawa powielaczowego, jako iż w ówczesnych czasach podstawową techniką druku niskonakładowego było nie ksero lecz powielacze spirytusowe + kalka hektograficzna.

Wedle światłych zamiarów i intencji – do tych czasów oraz praktyk miało już nie być powrotu.
A tymczasem – z czym spotykamy się w praktyce życia?

Ano ni mniej ni więcej, tylko z… przeczytajcie sobie ponownie ten… grkhm… „Regulamin” fidg i zestawcie postanowienia zawarte w jego § 3 a w szczególności w jego pkt. 15 lit. a i b oraz d jak również § 4 pkt. 1 – zdanie ostatnie z przytoczonymi poniżej zapisami zawartymi w treści ustawy z dnia 2 kwietnia 1997 roku [Dz. U. z dnia 16 lipca 1997 roku, nr 78, poz. 483]
Ustawa ta, nosi nazwę Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

Cytat:

Art. 54.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.(…)

Art. 14.
Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu.

Art. 31.
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Art. 8.
1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.

Czyli – przypomnijmy hunwejbinom idg – cenzura prewencyjna jest zakazana !!
A czymże innym jest usiłowanie zamknięcia forumowiczom ust i niedopuszczenie do wyrażania krytyki pod adresem administracji i moderatorów na forum publicznym aniżeli właśnie cenzurą prewencyjną?
Toż przywołane punkty „regulaminu” nie są niczym innym aniżeli klasycznymi zapisami cenzorskimi !!

Zaś żeby było weselej, aktywiści partyjni zapomnieli o jeszcze jednej na pozór drobnej sprawie, którą pominięto całkowitym myśleniem:

A cóż drodzy nawiedzeni z zakazem krytyki jedynie słusznych posunięć administracji i jej wiernych piesków łańcuchowych w innych mediach?
Na innych forach?
Przy wykorzystaniu innych środków przekazu?
Czyż to również nie powinno być „legalną” w świetle tego waszego z gruntu nielegalnego „regulaminu” podstawą do wybanowania takiego niepokornego z fidg?

Szybko powinniście wyciągnąć wnioski wobec winnych TAKIEGO przeoczenia :lol:

Zarejestrowany, zwieszony Mariusz_1004 Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 14:07:44
« Opcje

Na fidg ludzie zaczęli dyskusję na temat praw autorskich których regulacje zawarte w "regulaminie" i tak prawdopodobnie są nieważne.

Natomiast moja rezygnacja z dalszej obecności na tamtym forum wynikała ze zmiany regulaminu dotyczącej swobody wypowiedzi. Ale przecież

Cytat:

nic się nie zmieniło

Jak to powiedział Quadro :lol:

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 15:47:12
« Opcje

Wot!
Buntowszcziki!!

Zarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.4.225.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 16:14:06 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 października 2007, 16:16:36 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

Cóż - póki co bana nie dostałem, więc chyba rzeczywiście na razie w praktyce nic się nie zmieniło - po prostu nie stosują tych bezprawnych zapisów w regulaminie, widocznie mają być tylko straszakiem na mało rozgarniętych.

A, że Forum ma debilny regulamin - no przecież to jest ich Forum i sobie wystawiają nim opinię, nie nam. Poprzedni też przecież nie był specjalnie mądry.

Najbardziej mnie bawią te wystąpienia Quadro, że to wszystko dla wolności Internetu :-D
Oj, Quadro, Quadro...

GnoM

Zarejestrowany, zwieszony Mariusz_1004 Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 17:45:12
« Opcje

Na razie nie stosują.
Jednak jestem przekonany że prędzej lub później i ten przepis zostanie wykorzystany a później będzie z tego wielka burda.

Tutaj wbrew pozorom nie chodzi o regulamin ale o podejście administracji które mi się nie podoba :-/
Wszystkiego uregulować się nie da

Taka jest moja subiektywna opinia

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 17:47:55
« Opcje

A jak się wam podoba komentarz zdzicha44 w wątku ?

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.120.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 18:01:41
« Opcje

Nawet zabawne. I nie jest to przeciez decyzja nieodwołalna. Moglby napisac PW i pewnie by otworzył. Zresztą dalej to chyba sam spam by pisali.

Duszołap

Zarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.4.208.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 18:17:57
« Opcje

Podejście administracji jest znane od bardzo dawna - totalna olewka.

I zupełnie nie rozumiem, dlaczego miałbym ten nowy regulamin traktować poważniej, niż to robi Quadro.

A tamten wątek z rezygnacją, ta faktycznie mnie nieźle ubawił :-D Już naprawdę nie trzeba lepszego dowodu na to, że "regulamin" powstał w celu pozbycia się z fidgu konkretnych osób.

GnoM

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 18:20:37
« Opcje

Acz jak wykazano to powyżej - rozprawienie się z tym chłe, chłe - "regulaminem" nie jest zadaniem zbytnio trudnym :lol:

Zarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.4.208.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 18:24:00
« Opcje

Trochę kpiny i trochę straszenia - nic, co by miało znaczenie w poważnej rozmowie. A już na pewno nic, co by za sobą pociągało konsekwencje prawne. Chciałbym widzieć, jak by się przed sądem tłumaczyli z tej "licencji" :-D

GnoM

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 18:28:24
« Opcje

Jak to jak?

Przecież to jest filozofia "prawna" żywcem zerżnięta z koncepcji PiSu a o ile mnie skleroza nie zawodzi to na fidg ujawnił się swego czasu pewien prawnik, ops! - przepraszam - absolwent WPiA* UW - deklarujący bezkrytyczne poparcie dla koncepcji prezentowanych przez kaczory

===
* - WPiA - wedle woli i wyboru, albo Wydział Prawa i Administracji albo też - jak określa to większość studentów - Wydział Paranoi i Absurdu, którego absolwentami są m. in. R. Giertych, L. i J. Kaczyńscy, K. Karski [ten jest tam nawet wykładowcą :lol: ] i wielu im podobnych

Idź do strony:« Poprzednia12345...84858687888990919293...112113114115116Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek